Rigips Saint-Gobain Türkiye’ye Ödül

Uçan Ajans’ın fotoğraflarıyla destek olduğu Rigips Türkiye Gypsum Trophy’de 2.’lik ödülü kazandı, kendilerini tebrik ediyoruz.

350 yıllık Fransız devi Saint-Gobain Grubu’nun 1998’den beri iki yılda bir düzenlediği uluslararası alçı yarışmasının gala gecesi ve ödül töreni “11. Saint-Gobain Uluslararası Gypsum Trophy”, 23 Mart günü Lizbon’daki eskiden manastır olarak kullanılan tarihi Convento do Beato’da düzenlendi.

Dünyada, sektörün en prestijli organizasyonu olan yarışmada; uygulamacı firmaların, yeni nesil yapı alçıları ile yüksek performanslı alçı levha duvar ve tavan sistemlerini doğru uygulamaları ve yaratıcılıklarını kullanarak, yeni fikirler ile geleceğin sürdürülebilir, güvenli, estetik ve iç mekan konforu yüksek yapılarını inşa etmeleri beklendi.
Konut ve konut dışı segmentlerde, en doğru şekilde uygulanan akustik düzenleme ve pasif yangın güvenliği gibi performans odaklı olarak öne çıkan projeler bu uluslararası platformda ödüllendirildi.

Yarışmada bu yıl; “Alçı”, “Alçı Levha”, “İnovasyon ve Sürdürülebilirlik”, “Konut”, “Konut Dışındaki Segmentler” ve “Tavanlar” kategorilerinde toplam 87 proje yarıştı. 37 ülkeden 450 katılımcının yer aldığı muhteşem gala gecesinde Rigips Türkiye’nin uygulamacısı Çelikeller firması, “Tavan” kategorisinde “Emaar Square Mall” projesinde yapılan Rigips Rigitone Akustik Levha uygulamasıyla ikincilik ödülünün sahibi oldu. Alışveriş merkezindeki akustik düzenleme ihtiyacı için seçilen Rigips Rigitone Akustik Levhalar, eğrisel ve çok katmanlı tavanlarda ustalıkla uygulanarak projenin estetik olarak da öne çıkmasını sağladı.

You may also like

Leave a comment

Bize ulaşın